Riteņbraucēji aizliedz injekciju adatu lietošanu

Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) vadība apstiprināja izmaiņas UCI noteikumos, lai paredzētu aizliegumus un sodus par medikamentu vai citu vielu injicēšanu bez precīzām medicīniskām indikācijām.

Mērķis šādai rīcībai - aizliegt mākslīgas organisma atjaunošanas vai sportisko sasniegumu uzlabošanas metodes, ko parasti izmanto, ievadot sportista organismā vitamīnus, glikozi un citus cukurus, enzīmus, aminoskābes, antioksidantus un citas vielas. Ieviešot šādus noteikumus, UCI vēlas arī palīdzēt ārstiem, kuri nereti sastopas ar spiedienu no sportistu un menedžeru puses, kas pieprasa medicīniski nepamatotu terapiju, t.sk. injekcijas.

Jauno noteikumu pārkāpumi paredz sodus sportistiem, komandām un ārstiem. Sodu diapazons ir diezgan plašs: diskvalifikācija no 8 dienām līdz 6 mēnešiem un soda nauda 1000 Šveices franki līdz 100 000 Šveices franki par pirmo pārkāpumu, un otrā pārkāpuma gadījumā diskvalifikācija no sešiem mēnešiem līdz mūža diskvalifikācijai un soda nauda no 10 000 Šveices frankiem līdz 200 000 Šveices frankiem.

Par pārkāpumu tiks uzskatīts gan pats injekcijas fakts, gan arī injekcijām nepieciešamo priekšmetu atrašanās sportista vai ārsta īpašumā, ja vien nav medicīniski pamatoti iemesli, piem. insulīna šprices cukura diabēta slimniekam vai oficiāli deklarēta medicīnas inventāra atrašanās komandas ārsta rīcībā.

Noteikumi izstrādāti sadarbībā ar Starptautisko Airēšanas federāciju (FISA). Tāpēc varam sagaidīt, ka drīzumā arī airētājiem būs līdzīgi noteikumi.

Jāuzsver, ka šīs prasības nav saistītas ar UCI Antidopinga noteikumiem. Gan injekciju, gan dopinga aizliegums ir vienlīdzīgi atspoguļots UCI pamatnoteikumos.

Vairāk informācijas: www.uci.ch

 
   
   
 

 
   
info@antidopings.lv
Dizains no Syntesthetic