Antidopinga komiteja lemj par dopinga kontroles pasākumu uzlabošanu

22. janvāra sanāksmē Antidopinga komiteja izvērtēja pagājušā gada situāciju, kad ievērojami lielāks skaits Latvijas sportistu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pārkāpuši antidopinga noteikumus gan valstī, gan ārzemēs.

Antidopinga komitejas priekšsēdētāja E. Pole (Veselības ministrija) uzsvēra nepieciešamību efektīvam risinājumam sportistu nezināšanas vai bezatbildīgās rīcības mazināšanai, kā arī ar sportistiem saistīto sporta darbinieku atbildības noteikšanai. Antidopinga komiteja izskatīja iespējas palielināt valstī atzīto sporta federāciju atbildību par gadījumiem, kad šīs sporta federācijas pārstāvji tiek pieķerti antidopinga pārkāpumos, kā arī plašākā kontekstā panākt sporta federāciju aktīvu līdzdarbību dopinga lietošanas profilaksē un izglītībā, tādējādi atbalstot Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) Antidopinga nodaļu, kas jau īsteno dažādus informatīvus un izglītojošus pasākumus.

Ņemot vērā, ka ar 2015.gada 1.janvāri stājies spēkā jauns Pasaules Antidopinga kodekss un tā starptautiskie standarti, Antidopinga komitejas locekļi Ž. Tikmers  (Latvijas Olimpiskā komiteja) un E. Fogelis (Latvijas Sporta federāciju padome) izteica priekšlikumu sadarbībā ar Veselības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt koncepciju antidopinga pasākumu ieviešanas uzlabošanai, kā arī jau šogad to iesniegt izskatīšanai Nacionālajā Sporta padomē.

Antidopinga komiteja apstiprināja 2015.gada dopinga kontroles plānu. Tāpat tika apstiprināts, ka VSMC var veikt dopinga kontroles februārī notiekošajās starptautiskajās sacensībās Latvijā 45. FIL Pasaules čempionātā kamaniņu sportā, IFF pasaules čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīrā un pasaules kausa posmā paukošanā.

Nākamā Antidopinga komitejas sēde notiks 16.februārī, un tajā piedalīsies arī Pasaules Antidopinga aģentūras izpilddirektors Olivier Niggli un Eiropas lietu konsultants Valery Genniges, lai izskatītu Latvijas antidopinga programmas attīstības iespējas un nodrošinātu tās atbilstību starptautiskajām prasībām.
 

 

 

 
   
   
 

 
   
info@antidopings.lv
Dizains no Syntesthetic